Zastanawialiście się kiedyś nad tradycjami weselnymi?
Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić od razu wszystkich, więc po kolei. Początek wesela to pierwszy toast wznoszony zazwyczaj za Młodych, którzy rzucają za siebie kieliszki. Gdy te się rozbiją wróży to szczęście w małżeństwie. Im szkło drobniej się rozbije tym więcej lat przeżyją w zdrowiu i szczęściu małżonkowie. Zwyczaj ten pochodzi z tradycji żydowskiej i jest popularny w wielu krajach Europy a nawet w Chinach. Po rozbiciu kieliszków obowiązkowo ze sobą związanych :) czas na "Pierwszą Wspólną Pracę Małżeńską" czyli - zamiatanie rozbitego szkła.
Tym razem jest to staropolska tradycja, która ma wróżyć wspólnotę w małżeństwie.
Znacie zapewne taki obrazek z polskich wesel:
Jeśli jesteście zwolennikami tej tradycji i zamierzacie wykonać swoją "Pierwszą Wspólną Pracę Małżeńską" polecamy wykorzystanie do tego celu Miotły Weselnej.
Produkuje je w Krakowie firma Kabago.
Miotła Weselna jest wykonana ręcznie z traw, zbóż oraz ziół ozdobiona jest pięknym kwiatem
i welonem nawiązującymi do uroczystości ślubnej. Zboża symbolizujące dar życia, obfitość, błogosławieństwo oraz bogactwo zostały starannie wybrane na polach Ochotnicy Dolnej, malowniczej miejscowości Polskich Gorców.
Miotłę weselną możecie również wykorzystać w sesji np. plenerowej. Na pewno świetnie wyjdzie na zdjęciach i będzie sympatycznym rekwizytem. Poza tym będzie doskonale pasować już po weselu, jako fragment wystroju wnętrza kuchni w stylu wiejskim :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz